Lokata bez zakładania konta – InBank

Lokata w Inbanku to jedna z lepszych propozycji dostępnych obecnie na rynku. Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 7,5% oraz jednocześnie nie tworzy dodatkowych barier dla klientów.

Plusy:
+ Lokata ma stosunkowo wysokie oprocentowanie wynoszące 7,5% w skali roku.
+ Dostępne są różne okresy, na które możesz założyć lokatę. Lepsza z opcji to 3 i 6 miesięcy gdzie oprocentowanie wynosi wspomniane już 7,5%. Druga możliwość to 1 miesiąc, ale tutaj otrzymasz już tylko 7%. Są również dostępne dłuższe okresy np. 12, 24, 36, 48 i 60 miesięcy, przy czym oprocentowanie jest już znacznie niższe i wynosi od 3,5 do 4%.
+ Z oferty mogą skorzystać obecni lub nowi klienci. Środki przeznaczane na lokatę nie muszą być nowe. Jest jednak jeden warunek, o którym powiem w sekcji minusy.
+ Kwota lokaty jest elastyczna, a widełki duże. Możesz zainwestować od 5000 zł do 50000 zł. Co istotne można założyć dowolną liczbę lokat, przy czym łączna kwota nie może przekroczyć 1 mln zł.
+ Nie musisz dodatkowo posiadać konta osobistego. Lokatę łatwo założysz przez Internet.

Minusy:
Zerwanie lokaty przed terminem będzie skutkowało utratą wszystkich naliczonych odsetek.

Aktualizacja (07.11.2022): Oprocentowanie wzrosło do 8% dla 6 mies., 7,75% dla 3 mies. i 7.25% dla 1 mies.

Dodatkowe uwagi:
> Lokata jest odnawialna. Możesz jednak wybrać, czy lokata ma się automatycznie odnowić czy nie. Obowiązywać będzie oprocentowanie jak przy lokacie standardowej w dniu odnowienia. Dostaniesz też bonus. Inbank powiększy Twoje oprocentowanie o +0.1%.
> Twoje środki są gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta.

Zobacz materiał w wersji wideo

Powyższe informacje są aktualne w dniu publikacji artykułu. Na stronie z ofertą lokaty znajdziesz wszystkie informacje.

Prezentowana treść jest wyłącznie edukacyjno-informacyjna i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie uwagi i spostrzeżenia są prywatnymi opiniami. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *