Najlepsze lokaty bankowe – marzec 2023. Ranking lokat bankowych

Przegląd najlepszych lokat zaczniemy od 8% w skali roku.

Najlepsze lokaty bankowe

PKO Bank Polski

Oprocentowanie na poziomie 8% w swojej ofercie ma PKO Bank Polski. Można ulokować środki na 3-miesięcznej lokacie w kwocie od 10 000 zł do 200 000 zł. Opcja jest dostępna tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto w banku. Można wybrać np. „Konto za Zero” za które nie jest pobierana opłata. Również za obsługę karty debetowej nie trzeba płacić jeśli wykona się min. 5 transakcji.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Nest Bank

Kolejnym bankiem z oprocentowaniem lokaty na poziomie 8% jest Nest Bank. Ulokować można do 20 000 zł na okres od 3 do 6 miesięcy. Tutaj również oferta skierowana jest do nowych klientów którzy zdecydują się założyć konto. Prowadzenie konta jest darmowe. Również za przelewy, wypłaty z bankomatów i korzystanie z karty nie są pobierane opłaty.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Bank Pekao SA

Kolejna propozycja to Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao SA. Nie jest to wprawdzie typowa lokata ale dodałem ją do zestawienia ponieważ pozwala na 6 miesięcy ulokować do 200 000 zł. Promocja jest dostępna dla klientów nowych lub z niskimi saldami. Za prowadzenie konta nie są pobierane opłaty. Dodatkowo można otrzymać do 200 zł po spełnieniu kilku warunków.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Kolejne dwie propozycje również dotyczą lokat na 8% w skali roku ale w ich wypadku banki nie wymagają założenia konta.

Inbank

Lokata Na Start w Inbank pozwala ulokować środki na 3 miesiące na kwotę od 1000 do 50 000 zł. Jak sugeruje nazwa jest to opcja tylko dla nowych klientów. Można założyć tylko jedną lokatę.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Bank Velo

Również bez konieczności zakładania konta, lokatę na 8% można założyć w banku Velo. Przy takim oprocentowaniu dostępne są okresy na 2 lub 3 miesiące. Kwota lokaty może być w przedziale od 5 000 do 150 000 zł. Opcja jest dostępna zarówno dla nowych jaki i obecnych klientów. Można jednak wpłacić tylko nowe środki ponad stan na koniec 1.02.2023 r.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Dla osób dysponujących większymi środkami do 400 000 zł alternatywnym rozwiązaniem może być też konto oszczędnościowe w banku Velo.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku

Credit Agricole

Ostatnią propozycją jest Lokata mobilna na dobry początek w Credit Agricole. Oprocentowanie jest na poziomie 10% w skali roku. Można wpłacić od 1 000 zł do 30 000 zł na 6 miesięcy. Opcja jest dostępna tylko dla nowych klientów którzy założą konto. Dodatkowym plusem jest możliwość otrzymania premii w wysokości 55 zł oraz zwrot za płatności kartą do 500 zł.

Zobacz szczegóły oferty na stronie banku


Zobacz materiał w wersji wideo



Powyższe informacje są aktualne w dniu publikacji artykułu. Na stronie z ofertą znajdziesz wszystkie informacje.

Prezentowana treść jest wyłącznie edukacyjno-informacyjna i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie uwagi i spostrzeżenia są prywatnymi opiniami. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *