Który bank ma najwyższe oprocentowanie lokat? Ranking lokat – listopad 2022

Obecnie najwyższe oprocentowanie na lokatach jakie proponują banki jest na poziomie 8%. Do wyboru jest kilka ofert. Wszystkie propozycje są krótkoterminowe ponieważ przy dłuższych okresach, oprocentowanie jest znacząco niższe.

Ranking lokat - listopad 2022

Sprawdźmy zatem który bank ma najwyższe oprocentowanie i najkorzystniejsze warunki.

Na 5 miejscu rankingu znajduje się Nest Lokata Witaj od Nest Bank. Jest to propozycja dla nowych klientów dająca możliwość ulokowania od 1 tys. do 20 tys. zł na okres 6 miesięcy. Wymagane jest założenie konta, udzielenie zgód marketingowych oraz zapewnienie w każdym miesiącu trwania lokaty wpływów na poziomie minimum 2000 zł. (a w przypadku JDG do 5000 zł). Konieczne jest też wykonanie 3 dowolnych transakcji np. przelew, płatność kartą czy BLIKiem. Lokata jest odnawialna. Można ją założyć przez Internet.

4 miejsce przypadło Lokacie mobilnej w ofercie specjalnej banku Credit Agricole. Możesz z niej skorzystać poprzez aplikację. Wymagane jest założenie konta. Oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów i tylko na jeden okres wynoszący 270 dni. Możesz wpłacić od 1000 do 75 tys. zł. Lokata jest odnawialna.

Na 3 miejscu jest Lokata na nowe środki w Banku Pekao. Można wybrać kilka okresów, jednak tylko przy rocznej lokacie uzyskamy 8%. Minimalna kwota jaką można ulokować to 20 tys. zł. Górny limit to aż 1 mln. zł. Lokata nie jest odnawialna. Wymagane jest założenie lub posiadanie konta w banku. Musisz też wyrazić zgody marketingowe. Aby założyć lokatę należy udać się do jednego z oddziałów (oferta nie jest dostępna przez Internet).

Lokata na Nowe Środki od Getin Bank zajęła 2 miejsce. Możesz wpłacić od 5000 do 150 tys. zł. Oferta jest tylko na nowe środki ale mogą z niej skorzystać również klienci banku. Nie trzeba zakładać konta. Konieczne jest za to wyrażenie zgody na marketing. Lokata pozwala zarobić 8% w skali roku tylko w opcji dwumiesięcznej. Można ją założyć m.in. w oddziale jak i przez Internet. Szerzej tą ofertę omówiłem w osobnym materiale (link).
Aktualizacja: Bank Getin Bank zmienił nazwę na VeloBank.

Na pierwszym miejscu znajduje się Lokata standardowa w InBank. Opcja dostępna jest dla nowych i obecnych klientów. Nie muszą to być nowe środki. Nie jest też wymagane założenie konta. Na okres 6 miesięcy można ulokować od 5 tysięcy do 1 mln. zł. Lokata jest odnawialna ale z dodatkowym bonusem, jeśli się zdecydujesz na jej kontynuowanie. Lokatę możesz założyć wyłącznie przez Internet.


Zobacz materiał w wersji wideo

Podane informacje są aktualne w dniu publikacji filmu. Na stronie z ofertą znajdziesz wszystkie informacje.

Prezentowana treść jest wyłącznie edukacyjno-informacyjna i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie uwagi i spostrzeżenia są prywatnymi opiniami.
Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *