Jak założyć lokatę w banku VELO przez Internet? (8% na 2 miesiące) – Instrukcja krok po kroku

W banku VELO lokatę można założyć przez Internet. Proces jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Będzie Ci potrzebny jedynie dowód osobisty.

Jak założyć lokatę w banku VELO przez Internet?

Otwórz stronę z ofertą. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje. Aby przejść do zakładania lokaty kliknij przycisk „Załóż online”.

Lokata - bank VELO

Na nowej podstronie będziesz mógł przy pomocy suwaków ustawić kwotę lokaty oraz czas trwania. Możesz ulokować od 5 do 150 tys. zł. Zwróć uwagę, że przy lokacie na 3 lub 6 miesięcy oprocentowanie jest nieco niższe.

Teraz wypełnij dane kontaktowe: imię, nazwisko, telefon i email. Aby przejść dalej musisz wyrazić zgodę na kontakt doradcy. Tu zaznaczę, że nikt z banku w sprawie lokaty się ze mną nie kontaktował.

Wniosek - lokata w banku VELO

W następnym kroku należy podać dane osobowe. W tym właśnie miejscu przyda się dowód osobisty. Potrzebny jest bowiem pesel, seria i numer, daty wydania i ważności dokumentu.   

Lokata - wniosek - dane osobowe

Trzeci krok to już ostatni w którym należy coś uzupełniać. Musisz wskazać rezydencję podatkową. Dalej są zgody marketingowe wymagane jeśli chcesz korzystać z lokaty w promocji. Następnie oświadczenia dotyczące zapoznania się z warunkami lokaty oraz innymi dokumentami.

Rezydencja podatkowa - lokata bank Velo

To już koniec uzupełniania formularzy. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o potwierdzenie poprawności danych. Następnie zobaczysz podziękowanie. Lokata jest już prawie założona. Pozostało przelać środki.

Lokata potwierdzenie

Po kilkunastu minutach przyjdzie mail z danymi do przelewu. Znajdziesz w nim numer konta bankowego na który należy przelać wybraną wcześniej kwotę. Pamiętaj aby w tytule podać numer wniosku. Wymagane jest, aby środki zostały przelane jednorazowo, z jednego konta którego właścicielem jest osoba wnioskująca o założenie lokaty. 

Mail z kontem bankowym - lokata

Jeśli jesteś nowym klientem to w osobnym mailu otrzymasz dane do logowania. Wszystko jest dokładnie opisane. Należy się zalogować na wskazanej stronie. Login jest podany w mailu, a hasło powinieneś otrzymać w wiadomości SMS. W dalszych krokach będziesz musiał zmienić hasło i login na nowe, wymyślone przez siebie. Możesz też skorzystać z aplikacji.

Instrukcja logowania - lokata bank VELO
Bankowość mobilna

Jeśli wykonałeś przelew, to po wpłynięciu środków lokata zmieni się z oczekującej na aktywną. W moim przypadku pieniądze dotarły tego samego dnia od jego wykonania. W ustawieniach możesz zmienić lokatę z odnawialnej na nieodnawialną.

Lokata aktywna w banku Velo
Lokata odnawialna

Cały proces zakładania lokaty w banku VELO przebiegł szybko i bezproblemowo. Wszystko można załatwić przez Internet w mniej niż 30 minut.


Zobacz materiał w wersji wideo

Powyższe informacje są aktualne w dniu publikacji artykułu. Na stronie z ofertą znajdziesz wszystkie informacje.

Prezentowana treść jest wyłącznie edukacyjno-informacyjna i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie uwagi i spostrzeżenia są prywatnymi opiniami. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Może Ci się spodobać

Jeden komentarz

  1. Obecnie nie ma możliwości zmiany odnawialności lokat w VeloBanku. Po wyłączeniu odnawialności, wybraniu konta do zwrotu środków i wciśnięciu przycisku Dalej nic się nie dzieje. Sprawdzone na Chrome, Firefox i Edge w najnowszych wersjach bez dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *